Zaproszenie dla rodziny cudzoziemca

Mieszkasz w Polsce i chcesz zaprosić do siebie swoją rodzinę? Istnieje kilka warunków, które musisz spełnić, aby było to możliwe – w iStay pomożemy Ci dopełnić wymaganych formalności, żeby Twoi bliscy mogli przyjechać z wizytą. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić, czy jesteś uprawniony do zaproszenia członków swojej rodziny do Polski oraz jak tego dokonać!

Kto może zaprosić cudzoziemca do Polski?

W wykazie podmiotów uprawnionych do zaproszenia cudzoziemca na terytorium Polski widnieją:

Zaproszenie dla rodziny cudzoziemca – formalności, o których trzeba pamiętać!

Chcąc zaprosić członków swojej rodziny do Polski – jeśli spełniasz wspomniane powyżej warunki – powinieneś złożyć stosowny wniosek o wizy lub pobyt rodzinny w lokalnym urzędzie imigracyjnym. Wymagane jest określenie celu pobytu rodziny, podanie pełnych danych zaproszonych osób oraz dołączenie szeregu dokumentów: kopii dowodów tożsamości, świadectwa małżeństwa i aktów urodzenia – ich zakres jest uzależniony od rodzaju pokrewieństwa i celu pobytu. Koniecznie załącz dokumenty potwierdzające możliwość pokrycia kosztów związanych z pobytem Twojej rodziny w Polsce (zakwaterowania i wyżywienia) i podróżą powrotną. Niezbędne jest też potwierdzenie posiadania tytułu prawnego do lokalu, w którym będą mieszkać zaproszone osoby.

Złożenie wniosku wiąże się też z koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości 27 zł – należy dodać dowód wpłaty jako załącznik. Czas oczekiwania na rozpatrzenie sprawy wynosi ok. 1 miesiąca – procedura przebiega szybciej, jeśli zadbasz o staranne skompletowanie dokumentów, a w tym może pomóc Ci iStay. Wiemy, co ma znaczenie podczas rozpatrywania podobnych wniosków, dlatego jesteśmy w stanie usprawnić cały proces i zmaksymalizować szanse Twojej rodziny na legalny przyjazd do Polski.

Chcesz zaprosić swoich bliskich do Polski? iStay pomoże Ci zadbać o wymagane dokumenty!

Planując zaproszenie członków rodziny do Polski, zastanów się, jak długi ma być ich pobyt – krótkotrwała wizyta jest możliwa dzięki uzyskaniu wizy rodzinnej, dłuższy czas wymaga zezwolenia na pobyt. Pamiętaj, aby po przyjeździe zarejestrować miejsce zamieszkania zaproszonych osób w lokalnym urzędzie, dotrzymać ustalonego terminu ich wyjazdu z Polski oraz warunków pobytu – są one ustalane indywidualnie w zależności od celu wizyty i może to być zakaz pracy czy obowiązek nauki. Masz wątpliwości i wciąż nie wiesz, czy – jako obcokrajowiec – możesz zaprosić swoją rodzinę do Polski? Zgłoś się do nas – wystarczy krótka konsultacja, abyś otrzymał odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Masz pytania?

Skorzystaj z konsultacji z naszymi ekspertami!

+48 537 613 242