Legalizacja pracy pracowników

Jeśli jako pracodawca planujesz zatrudnić osoby z zagranicy, powinieneś zadbać o legalizację ich pobytu i pracy. Do Twoich obowiązków należy weryfikacja ważności tytułu pobytowego posiadanego przez potencjalnego pracownika i dysponowanie kopią tego dokumentu przez cały okres trwania zatrudnienia. Legalizacja pracy pracowników z zagranicy nie zawsze jest jednak wymagana, a formalności mogą się różnić w zależności od kraju, z jakiego pochodzi dana osoba, rodzaju wykonywanej przez nią pracy i czasu, jaki zamierza spędzić w Polsce. Nie wiesz, jak zalegalizować pracę obcokrajowców w Twojej firmie? W iStay kompleksowo się tym zajmiemy – sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Procedura legalizacji pracy obcokrajowca w Twojej firmie – oto, jak działamy!

Zgłaszając się do iStay, możesz liczyć na kompleksowe doradztwo prawne i pomoc w dopełnieniu niezbędnych formalności. Najpierw jednak sprawdzimy, czy procedury legalizacyjne są konieczne – w niektórych sytuacjach nie ma takiego wymogu. Zatrudnienie osób z krajów Unii Europejskiej, państw będących członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz ze Szwajcarii przebiega podobnie, jak w przypadku obywateli Polski. Jeżeli jednak przyjmujesz do pracy cudzoziemca spoza tych krajów, trzeba będzie zadbać o przygotowanie stosownych dokumentów.

Nie wiesz, czy Twoi pracownicy muszą posiadać wizę, czy mogą przebywać w Polsce na zasadzie ruchu bezwizowego, czy wymagane jest od nich pozwolenie na pobyt stały lub tymczasowy? Na jakich zasadach możesz zatrudnić cudzoziemców z poszczególnych krajów, jak i gdzie zgłosić fakt, że w Twojej firmie pracują obcokrajowcy i jakie kary grożą Tobie – jako pracodawcy – za niespełnienie obowiązujących norm prawnych? To skomplikowane, ponieważ do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie, dotrzymując stosownych terminów, uzyskując niezbędne zezwolenia i dopełniając obligatoryjnych formalności, aby praca obcokrajowca w Twojej firmie była w pełni legalna. Na szczęście nie musisz zajmować się tym samodzielnie – powierz nam proces legalizacji pracy pracowników z zagranicy i zyskaj pewność, że zatrudniasz ich zgodnie z prawem!

Legalizacja pracy Twoich pracowników – złożony proces, który warto powierzyć profesjonalistom

Chcąc zaoszczędzić czas i zniwelować stres związany z koniecznością samodzielnego zmagania się z formalnościami legalizacyjnymi, powierz to zadanie nam. W iStay możesz liczyć na:

Legalizacja pracy cudzoziemców z iStay – jak to działa?

Pierwszym krokiem jest kontakt z naszymi specjalistami – przedstaw nam swoje plany zatrudnienia i rodzaj biznesu, jaki prowadzisz. Pomożemy Ci zebrać niezbędne dokumenty i złożyć je w odpowiednich miejscach zgodnie z obowiązującymi terminami. A gdy proces legalizacji dobiegnie końca, z chęcią będziemy doradzać Ci na dalszych etapach Twojej współpracy z cudzoziemcami, na bieżąco rozwiewając pojawiające się wątpliwości i pomagając rozwiązywać ewentualne problemy. Z nami zatrudnienie obcokrajowców jest proste!

Masz pytania?

Skorzystaj z konsultacji z naszymi ekspertami!

+48 537 613 242